Menu Zamknij

Autor: admin

Erasmus Days 2022

W środę i czwartek 12 i 13 października obchodziliśmy kolejną edycję Dni Erasmusa.

W sali konferencyjnej odbyło się spotkanie uczniów, którzy mają za sobą doświadczenie udziału w programie Erasmus + z uczniami, którzy chcieliby przystąpić do zespołu projektowego. Gośćmi honorowymi były, goszczące w naszej szkole przez dwa miesiące, uczennice z Hiszpanii Amaia i Paula. Przygotowały dla nas bardzo ciekawą prezentację na temat swojej szkoły i różnic między naszymi szkołami.

Job shadowing – obserwacja dobrych praktyk w XIV LO w Poznaniu

Dziś, po tygodniu obserwacji dobrych praktyk w naszej szkole, pożegnaliśmy Panią Marię Luisę Del Rio Maqueda z Carmelitas Sagrado Corazón – Vitoria-Gasteiz Bardzo nam było miło gościć Panią Marilu! Dziękujemy wszystkim nauczycielom z naszej szkoły, którzy otworzyli drzwi swojej klasy przed Panią Marilu. Wierzymy mocno, że to początek owocnej i długoletniej współpracy między naszymi szkołami. Panią Marilu zobaczymy znów w naszej szkole już pod koniec listopada! 😊

Wymiana długoterminowa z Colegio Carmelitas Sagrado Corazón Ikastetxea z Vitoria Gasteiz z Hiszpanii w ramach Akredytacji Erasmus+

Poznajcie dwie uczennice z https://www.carmelitasvitoria.com/es
Paula Gómez oraz Amaia Martínez de Ilarduya, które od najbliższego poniedziałku, przez dwa miesiące będą się uczyć w naszej szkole podczas długoterminowej wymiany uczniowskiej w ramach Akredytacji Erasmus+!
Będą mieszkały u waszych koleżanek z 2c i 2b 😁
Witamy Dziewczyny! Czujcie się u nas, jak u siebie w domu 🏡 🏫👩‍🏫🥰

Wymiana uczniowska w Dorohoi, w Rumunii – dzień 5

Czwartek, 22.09.2022. spędziliśmy bardzo aktywnie. Nasi partnerzy z Rumunii, Irlandii, Czech, Włoch, Turcji przedstawili problem wylesiania i sposoby ratowania lasów praktykowane w ich krajach.

EE5B2073-7121-47E2-AFEC-17FAA5D80765-2048x1536
Aperture: 1.7
Camera: SM-A307FN
Iso: 200
Orientation: 1
« z 22 »

Wymiana uczniowska w Dorohoi, w Rumunii – dzień 3

Wtorek, 21.09.2022
W ramach projektu związanego z ochroną środowiska naturalnego pojechaliśmy z samego rana do lasu sadzić młode dęby. Wszyscy z zapałem zaangażowali się w pracę i niedługo potem mogliśmy podziwiać małe drzewka umieszczone w ziemi. Każdy dąbek zyskał etykietę z imieniem swojego opiekuna.
Po wykonaniu zadania spacerem poszliśmy na ognisko. Zaraz po powrocie do naszego miasteczka zjedliśmy obiad. Po posiłku mieliśmy czas wolny, który spędziliśmy z przyjaciółmi w miejskim parku. Pod wieczór pojechaliśmy na kolejne ognisko, graliśmy w siatkówkę, piłkę nożną oraz w darta. Koniec dnia spędziliśmy  z nowymi przyjaciółmi, z którymi  graliśmy w karty oraz w inne ciekawe gry.

Wymiana uczniowska w Dorohoi, w Rumunii – dzień 2

Poniedziałek, 19.09

Dzień zaczęliśmy od wspólnego śniadania, a następnie pod opieką oddelegowanego ucznia przeszliśmy  do szkoły Liceul “Regina Maria” w Dorohoi. Tutejsi uczniowie oprowadzili nas po szkole, a następnie podzielili się częścią swojej kultury przedstawiając nam swoje  narodowe pieśni i tańce. Po pokazach artystycznych i małym poczęstunku, na sali gimnastycznej odbyły się sportowe gry integracyjne. Kolejnym punktem programu był wspólny obiad w restauracji. Syci i zadowoleni mogliśmy  podjąć ostatnią zorganizowaną tego dnia aktywność – grę miejską. Po intensywnej zabawie mieliśmy  czas wolny, który wykorzystaliśmy na integracji z młodzieżą z Rumunii, Turcji, Włoch oraz Irlandii.

Wymiana uczniowska w Dorohoi, w Rumunii – dzień 1

Niedziela, 18.09.2022
W naszą podróż na wymianę uczniowską w ramach projektu Our Earth, Our Home wyruszyliśmy  rano z lotniska Poznań Ławica.  Dolecieliśmy do Dublina, gdzie oczekiwaliśmy na połączenie z Rumunią. Na lotnisku zjedliśmy ciepły  posiłek, a następnie zwiedziliśmy terminal. W końcu wsiedliśmy do samolotu zmierzającego do Suczawy. Tam przypadkiem poznaliśmy irlandzką  ekipę Erasmusa.  Po wylądowaniu w Rumunii wsiedliśmy do podstawionego busa, który zabrał nas do hotelu. Po tak długiej   podróży od razu położyliśmy się do łóżek, rozmyślając co przyniesie nam jutrzejszy dzień.

LTT – Learning/Teaching Training Activity in Vilnius, Lithuania

🇱🇹 W ubiegłym tygodniu, w Wilnie na Litwie odbyło się spotkanie szkoleniowe naszych nauczycieli w ramach projektu Erasmus+ DigiPedZgen. Spotkanie zorganizowała szkoła partnerska Vilnius Municipality’s Grigiskes Sviesos gymnasium. Pracowaliśmy nad wytworzeniem uniwersalnych szablonów lekcji online, z wykorzystaniem opracowanych wcześniej strategii transformacji cyfrowej szkół. Podczas wizyty omówiony został także dalszy kierunek współpracy, plan spotkania w Polsce, w listopadzie 2022 oraz forma rezultatów intelektualnych, które będą wytwarzane podczas kolejnego roku współpracy.
Była również okazja do zwiedzania pięknego Wilna! 😃
 
Translate »