Menu Zamknij

XIV Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu – szkoła koordynująca projekt

14 Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Poznaniu jest szkołą publiczną

prowadzoną przez Miasto Poznań. Kadra pedagogiczna liczy 38 nauczycieli, w tym 24

dyplomowanych. W chwili obecnej szkoła liczy 10 oddziałów, w których uczy się około 200 uczniów. We wrześniu 2017 odnotowaliśmy sukces rekrutacyjny. Spełniliśmy oczekiwania absolwentów gimnazjów tworząc nowe, atrakcyjne profile, takie jak: klasa humanistyczna ARTE – MENTOR, klasa biologiczno-chemiczna ERKA, klasa turystyczno-dietetyczna oraz klasa dietetyczna. Chcemy, aby nasi absolwenci dobrze radzili sobie na współczesnym rynku pracy, aby oprócz wiedzy szkolnej posiedli umiejętność realizowania planów, podejmowania decyzji finansowych, organizowania pracy.

Przeprowadzone badania dowiodły, że istnieje silna potrzeba kształtowania postaw

przedsiębiorczych, stąd pomysł na projekt. Wierzymy, że w dzisiejszym świecie bez granic trzeba skonfrontować ucznia ze środowiskiem obcojęzycznym i wielokulturowym, aby mógł stać się umiejętnym graczem na rynku pracy.

14 LO aktywnie wprowadza nowoczesne (w tym mobilne) technologie

informacyjno-komunikacyjne w nauczaniu oraz zarządzaniu placówką; nasza szkoła była już dwukrotnie gospodarzem i organizatorem warsztatów dla uczniów i nauczycieli „Technologie mobilne w praktyce szkolnej”. Od 1 września 2014 funkcjonują e-klasy, w których wszyscy uczniowie wyposażeni są w tablety, udostępniane przez szkołę na czas nauki. Technologie informacyjno-komunikacyjne stosowane są na wszystkich możliwych zajęciach edukacyjnych w celu ułatwienia i uatrakcyjnienia przyswajania wiedzy, szczególnie w sytuacjach, w których tradycyjne metody nie przynoszą spodziewanych rezultatów. Mamy także doświadczenie w wytwarzaniu otwartych

zasobów edukacyjnych. W ramach naszego ostatniego projektu powstało sporo przydatnych rezultatów, które z powodzeniem stosujemy na lekcjach. Chętnie podzielimy się wiedzą na temat tworzenia i wykorzystywania autorskich programów, podręczników multimedialnych, interaktywnych magazynów i przewodników turystycznych tworzonych w Glogster Edu.

Translate »