Menu Zamknij

Wymiana uczniów Poznań, Polska

Od 12 do 16 listopada 2018 roku gościliśmy szkoły partnerskie z Litwy, Portugalii, Rumunii i Włoch w ramach projektu Erasmus+ Od marzyciela do lidera.

Pierwszego dnia odbył się Festiwal Kultur, nasi goście poznali tradycje i obyczaje regionu, między innymi kulturę Bambrów, mieli okazję zobaczyć jak przygotowuje się dania kuchni wielkopolskiej. Następnie uczestniczyli w wieczorze gier oraz rozwiązywali zagadki w pokoju zagadek – Escape Room.

Drugiego dnia uczestnicy projektu zobaczyli Ostrów Tumski, podziwiali Katedrę Poznańską oraz zwiedzali interaktywne centrum dziedzictwa Bramę Poznania ICHOT. Następnie spacerując po mieście rozwiązywali zadania gry miejskiej. Gra skończyła się w Rogalowym Muzeum Poznania. Trzeciego dnia młodzież miała okazję zapoznać się z formą ruchu społeczno-gospodarczego – ze Spółdzielczością. Zaprezentowano Spółdzielnię Uczniowską „ Bejmy w tytce”, powstałą w ramach projektu w naszej szkole oraz formy jej działania. Uczestnicy projektu poznali także platformę edukacyjną Moodle na przykładzie projektu „Od pomysłu do zysku” oraz możliwości bezpiecznej platformy współpracy TwinSpace. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach dotyczących umiejętności tworzenia dziennika elektronicznego czyli  bloga.

W ramach promowania wartości związanych z tolerancją i włączeniem społecznym uczestnicy projektu spotkali się z Bartkiem Bednarkiem prezesem Fundacji Masz Wielką Wartość, charytatywnej organizacji pozarządowej non profit.

W czwartek zwiedziliśmy miejsca związane z początkiem Państwa Polskiego: Lednicę i Gniezno i uczestniczyliśmy w warsztatach „Zobaczyć niewidzialne” odbywających się w ramach programu dla osób pełnosprawnych – (Nie)sprawni w kulturze.

Ostatniego dnia odbył się Międzynarodowy Turniej Siatkówki oraz Igrzyska Erasmusowe, które dla gości przygotowali uczniowie czternastki.

 

Translate »