Menu Zamknij

Vilnius Municipality’s Grigiskes Sviesos gymnasium – Litwa

W gimnazjum Grigiskes Sviesos kształci się ponad 900 uczniów w wieku od 7 do 19 lat. Mamy prawie 90 nauczycieli w szkole. Historia naszej szkoły sięga zaledwie 30 lat. Angielski i niemiecki są nauczane na poziomie rozszerzonym, rosyjski i francuski są nauczane od podstaw.

Doskonalimy nauczanie języków obcych poprzez liczne, atrakcyjne zajęcia pozalekcyjne. Prawie wszystkie klasy szkolne są wyposażone w multimedia, takie jak tablice interaktywne. 

W naszych klasach uczą się uczniowie ze specjalnymi potrzebami, dlatego szczególnie dbamy o włączającą działalność dydaktyczną.

Szkoła ma długą tradycję edukacji międzykulturowej, ukierunkowanej na działania sprzyjające integracji, porównywaniu kultur i współpracy międzynarodowej. Nasi uczniowie biorą udział w wielu innowacyjnych zajęciach, zarówno w ramach realizowanego programu, jak i poza nim, na przykład: zespoły teatralne i folklorystyczne, pokazy twórczości, konkursy śpiewu, kluby sportowe. Staramy się motywować uczniów i rozwijać ich zainteresowania. Nasi nauczyciele i studenci chętnie dzielą się swoją wiedzą z uczniami z zagranicy.

Translate »