Wydarzenie Upowszechniające

W dniach 9-10 marca 2017 w XIV LO w Poznaniu odbyło się Wydarzenie Upowszechniające projekt Erasmus+. Impreza rozpoczęła się w czwartek warsztatami „Technologie mobilne w szkolnej praktyce”. Nauczyciele gimnazjów oraz trzyosobowe delegacje uczniów wzięli udział w praktycznych zajęciach lekcyjnych. W trakcie tych lekcji uczniowie wytwarzali prace podobne do tych tworzonych przez uczniów i nauczycieli w międzynarodowym programie ERASMUS+ we współpracy ze szkołami z Turcji, Włoch i Rumunii. Nauczyciele naszej szkoły przeprowadzili następujące lekcje:

 • Zdalne nauczanie (iTunes U) – Monika Polus, Aleksandra Niewiadomska;
 • Książka multimedialna – Katarzyna Szpak;
 • Multimedialne lekcje języka angielskiego –  Małgorzata Bednarek, Anna Najgrakowska;
 • Współpraca online, książka multimedialna – Leszek Bernaczyk ;
 • Matematyka – Dorota Besz, Sławomir  Piechocki;
 • Glogster – kroniki multimedialne – Anna Arndt;
 • Gra miejska “Treasure Hunt” – Ewa Lambryczak.

Wysłuchaliśmy także prezentacji na temat bezpieczeństwa uczniów w sieci oraz trendów w kształceniu informatycznym. Mogliśmy też uczestniczyć w pokazie Krzysztofa Grabowskiego z firmy Cortland na temat zarządzania iPadami na lekcjach; pan Grabowski przeprowadził także warsztaty z programowania. Wydarzenie zostało  objęte honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

10 marca nauczyciele Czternastki biorący udział w programie Erasmus+ przeprowadzili konferencję prezentującą rezultaty wytworzone w czasie projektu. Zaprosiliśmy dyrektorów szkół gimnazjalnych, przedstawicieli władz, osoby związane z edukacją oraz osoby zainteresowane stosowaniem nowoczesnych rozwiązań w szkole. Przedstawiliśmy następujące materiały:

 • Grę Miejską “Treasure Hunt”,
 • Osobliwości mojego miasta, autorski program nauczania „Z Europą na Ty” z podręcznikiem interaktywnym,
 • Przewodniki interaktywne po tematycznych ścieżkach rowerowych Poznania,
 • Kursy iTunes U,
 • Kurs online w platformie Moodle “Od pomysłu do zysku, czyli jak założyć firmę”,
 • Książkę interaktywną „Projekt interdyscyplinarny w liceum”.

Wszystkie materiały są udostępnione do użytku publicznego na wolnych licencjach. Nasz projekt, jako jeden z nielicznych, dostał dofinansowanie na wyprodukowanie rezultatów pracy intelektualnej w postaci materiałów edukacyjnych, co czyni go tym bardziej nowatorskim. Nasza konferencja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem.

 

 

Napisano w Bez kategorii

Nasz projekt otrzymał Odznakę Jakości eTwinning!

Odznaka Jakości jest przyznawana wybitnym projektom eTwinning i wskazuje osiągnięcie określonego krajowego i europejskiego standardu. Odznaka Jakości jest przyznawana jako: Krajowa Odznaka eTwinning oraz Europejska Odznaka eTwinning.

 

 

Napisano w Bez kategorii

Wymiana uczniów Kraków – listopad, 2016

Kronika wymiany uczniów z Rumunii, Włoch, Turcji oraz Polski w Krakowie.

Dzień pierwszy, poniedziałek, 14 listopada 2016 – autor Bartosz Barczak

Pierwszego pierwszego dnia Erazmusa wstaliśmy bardzo wcześnie. Pojechaliśmy autokarem do Auschwitz i zwiedzaliśmy obie jego części, podzieleni na dwie grupy. Na każdym z nas dzień ten wywarł mocne wrażenie. To co ukazywało się naszym oczom, budziło w nas odruchy współczucia i myślenie o tym co się w tym miejscu stało. Po tej części dnia około godzin popołudniowych przejechaliśmy do Wadowic gdzie zjedliśmy obiad, swoją drogą bardzo dobry. Następnie spróbowaliśmy lokalnej specjalności- ciasta, które uwielbiał Jan Paweł II (mowa o kremówkach). Gdy byliśmy juz najedzeni, udaliśmy się do muzeum, które wcześniej było domem naszego polskiego Papieża. W muzeum przewodnik zapoznał nas z cała historia świetego i pokazywał nam rzeczy z jego młodości takie jak zdjęcia, artykuły domowe, czy zabawki. Kolejna cześć to powrót do hotelu w którym mieszkaliśmy. Droga nie była krótka ale minęła szybko, ponieważ część z nas usnęła. Pózniej mieliśmy trochę czasu wolnego i tak zakończył się  pierwszy z siedmiu dni naszego pobytu w Krakowie. Czytaj więcej ›

Napisano w Bez kategorii

Agnieszka Górna autorką najlepszego GLOGA!

Plik_000Członkowie polskiego drużyny wyjeżdżającej do Włoch mieli zadanie wykonać interaktywny plakat w GLOGSTERZE, opowiadający o historii, kulturze i zwyczajach Włoch. Zdaniem JURY autorką najciekawszego GLOGA została Agnieszka Górna. Gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia!

http://agnieszka99.edu.glogster.com/glog-about-italy/

 

Napisano w Bez kategorii

To oni pojadą na wymianę do Włoch!

Plik_000(2)

Szkolny zespół projektowy z XIV LO w Poznaniu wybrał grono dziesięciu uczestników wymiany w Civitavecchia we Włoszech. Wyboru dokonano biorąc pod uwagę przede wszystkim zaangażowanie uczniów w działania od września do grudnia, frekwencję na spotkaniach, a także wyniki w nauce.

Napisano w Bez kategorii

Merry Christmas and Happy New Year from Poznań!

Napisano w Bez kategorii

14 LO POZNAŃ – Student Exchange – VIDEO

Napisano w Bez kategorii

Kronika wizyty naszych przyjaciół z Rumunii, Turcji i Włoch

Oto krótka kronika z wizyty naszych przyjaciół Włoch, Turcji i Rumunii. Autorami kroniki są uczniowie XIV LO – uczestnicy projektu.

PONIEDZIAŁEK, 30 listopada 2015 – autorka wpisu Roksana Urbaniak

Pierwszego dnia wszyscy spotkaliśmy się w szkole o godzinie 10 i zaczęliśmy od zwiedzania naszego liceum. O godzinie 11 zebraliśmy się na lekcjach pokazowych, na których używaliśmy iPadów. Lekcje były prowadzone w dwóch językach, po polsku oraz były tłumaczone na język angielski. Odbyły się lekcje z języka angielskiego, historii a także z podstaw przedsiębiorczości. Później zjedliśmy obiad, po którym odbył się Wieczór Andrzejkowy. Podczas Wieczoru Andrzejkowego, ucz Czytaj więcej ›

Napisano w Bez kategorii

Wyruszamy na pierwsze spotkanie koordynatorów projektu

Napisano w Bez kategorii
Translate »