Nasz projekt otrzymał Odznakę Jakości eTwinning!

Odznaka Jakości jest przyznawana wybitnym projektom eTwinning i wskazuje osiągnięcie określonego krajowego i europejskiego standardu. Odznaka Jakości jest przyznawana jako: Krajowa Odznaka eTwinning oraz Europejska Odznaka eTwinning.

 

 

Napisano w Bez kategorii

Wymiana uczniów Kraków – listopad, 2016

Kronika wymiany uczniów z Rumunii, Włoch, Turcji oraz Polski w Krakowie.

Dzień pierwszy, poniedziałek, 14 listopada 2016 – autor Bartosz Barczak

Pierwszego pierwszego dnia Erazmusa wstaliśmy bardzo wcześnie. Pojechaliśmy autokarem do Auschwitz i zwiedzaliśmy obie jego części, podzieleni na dwie grupy. Na każdym z nas dzień ten wywarł mocne wrażenie. To co ukazywało się naszym oczom, budziło w nas odruchy współczucia i myślenie o tym co się w tym miejscu stało. Po tej części dnia około godzin popołudniowych przejechaliśmy do Wadowic gdzie zjedliśmy obiad, swoją drogą bardzo dobry. Następnie spróbowaliśmy lokalnej specjalności- ciasta, które uwielbiał Jan Paweł II (mowa o kremówkach). Gdy byliśmy juz najedzeni, udaliśmy się do muzeum, które wcześniej było domem naszego polskiego Papieża. W muzeum przewodnik zapoznał nas z cała historia świetego i pokazywał nam rzeczy z jego młodości takie jak zdjęcia, artykuły domowe, czy zabawki. Kolejna cześć to powrót do hotelu w którym mieszkaliśmy. Droga nie była krótka ale minęła szybko, ponieważ część z nas usnęła. Pózniej mieliśmy trochę czasu wolnego i tak zakończył się  pierwszy z siedmiu dni naszego pobytu w Krakowie. Czytaj więcej ›

Napisano w Bez kategorii

Agnieszka Górna autorką najlepszego GLOGA!

Plik_000Członkowie polskiego drużyny wyjeżdżającej do Włoch mieli zadanie wykonać interaktywny plakat w GLOGSTERZE, opowiadający o historii, kulturze i zwyczajach Włoch. Zdaniem JURY autorką najciekawszego GLOGA została Agnieszka Górna. Gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia!

http://agnieszka99.edu.glogster.com/glog-about-italy/

 

Napisano w Bez kategorii

To oni pojadą na wymianę do Włoch!

Plik_000(2)

Szkolny zespół projektowy z XIV LO w Poznaniu wybrał grono dziesięciu uczestników wymiany w Civitavecchia we Włoszech. Wyboru dokonano biorąc pod uwagę przede wszystkim zaangażowanie uczniów w działania od września do grudnia, frekwencję na spotkaniach, a także wyniki w nauce.

Napisano w Bez kategorii

Merry Christmas and Happy New Year from Poznań!

Napisano w Bez kategorii

14 LO POZNAŃ – Student Exchange – VIDEO

Napisano w Bez kategorii

Kronika wizyty naszych przyjaciół z Rumunii, Turcji i Włoch

Oto krótka kronika z wizyty naszych przyjaciół Włoch, Turcji i Rumunii. Autorami kroniki są uczniowie XIV LO – uczestnicy projektu.

PONIEDZIAŁEK, 30 listopada 2015 – autorka wpisu Roksana Urbaniak

Pierwszego dnia wszyscy spotkaliśmy się w szkole o godzinie 10 i zaczęliśmy od zwiedzania naszego liceum. O godzinie 11 zebraliśmy się na lekcjach pokazowych, na których używaliśmy iPadów. Lekcje były prowadzone w dwóch językach, po polsku oraz były tłumaczone na język angielski. Odbyły się lekcje z języka angielskiego, historii a także z podstaw przedsiębiorczości. Później zjedliśmy obiad, po którym odbył się Wieczór Andrzejkowy. Podczas Wieczoru Andrzejkowego, ucz Czytaj więcej ›

Napisano w Bez kategorii

Wyruszamy na pierwsze spotkanie koordynatorów projektu

Napisano w Bez kategorii
Translate »